Światowy Dzień Uśmiechu w naszej szkole

Dzień Uśmiechu to święto obchodzone co roku w każdy pierwszy piątek października. Zostało zapoczątkowane przez artystę Harvey’a Balla, który w 1963 roku stworzył smiley’a – słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle. Jego dzieło stało się jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie symboli dobrej woli i radości, a tym samym pomysłem do zorganizowania Światowego Dnia Uśmiechu – dnia, w którym wszyscy powinni dużo się uśmiechać i poświęcić większą uwagę dobrym uczynkom.
W naszej szkole postanowiliśmy uczcić ten wyjątkowy dzień, promując radość
i pozytywne relacje międzyludzkie. Uczniowie szkoły założyli żółte koszulki, brali udział
w integracyjnych zabawach oraz w kreatywnych warsztatach plastycznych, na których tworzyli uśmiechnięte buźki – słoneczka.
Dzięki tej inicjatywie pragniemy zainspirować wszystkich do dzielenia się uśmiechem i do tworzenia radosnej atmosfery, która sprzyja nauce i przyjaźni. Pamiętajmy, że uśmiech to uniwersalny język, który łączy ludzi na całym świecie!
Zachęcamy wszystkich do szerzenia radości nie tylko w ten wyjątkowy dzień, ale przez cały rok!
Mały Samorząd Uczniowski