Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

Światowy Dzień Zespołu Downa to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych.
21 marca obchodzić będziemy dzień solidarności z osobami dotkniętymi Zespołem Downa.

W ten wyjątkowy dzień zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły do założenia kolorowych skarpetek – najlepiej w wesołych kolorach! Skarpetki mogą być w paski, w kropki, za kolano lub tuż przy kostce, mogą być z różnych, niepasujących do siebie par. Kolorowe skarpetki są symbolem niedopasowania genotypowego z jakim borykają się osoby z Zespołem Downa.

Jeśli jednak skarpetki to dla was za mało – załóżcie kolorowe ubrania. Kolory przewodnie Światowego Dnia Zespołu Downa to granatowy i czerwony.

Organizatorzy:
Grażyna Rutowska