Światowy Dzień Dodatkowego Chromosomu

21 marca oprócz pierwszego dnia wiosny obchodzimy także Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Szkolny Wolontariat zachęca do symbolicznego włączenia się do akcji. Tego dnia zachęcamy, by każdy z uczniów, ale także rodziców i nauczycieli założył dwie różne skarpetki - każda z innej pary. Od lat jest to symbol kojarzony właśnie z Zespołem Downa, który podkreśla nasze symboliczne solidaryzowanie się z osobami mającymi dodatkowy chromosom w 21 parze. Tego dnia Wolontariusze przygotują także kolorowe i zdrowe soki, które rozdawane będą na obu długich przerwach. Zachęcamy do przyłączenia się do akcji i podzieleniu się z zdjęciem dwóch różnych skarpetek razem z nami. Rekomendujemy też filmu o tematyce Zespołu Downa, który jest krótki, ale pozwala nam bliżej poznać sposób odczuwania świata osób z trisomią 21.

Agnieszka Wandelt, Marta Dudka

Kategoria: