Świątecznych wspomnień garść…

Grudzień to miesiąc magiczny pod wieloma względami. Mimo iż dookoła nie widać było „białego puchu” magiczna aura unosiła się w powietrzu. Szkolny Wolontariat działa przez cały rok, ale szczególnie intensywne są działania przedświąteczne. Wtedy chyba, jak nigdy w roku, bliskość i pomoc drugiemu człowiekowi jest tak bardzo „wyczekiwana”. Pomagać można na wiele sposobów, co też skutecznie czynimy. Grudzień rozpoczęliśmy piernikowo. Pierniki podarowała nam Pani Sołtys wsi Dąbrówka, a Szkolne Koło Wolontariusza wraz z Samorządem uczniowskim nadało im „magicznej mocy” poprzez udekorowanie i przygotowania ich do sprzedaży. Podczas dekorowania Pani Sołtys opowiadała o swoich rodzinnych tradycjach i sposobach dekorowania wypieków. Pierniczki na szkolnym stoisku rozeszły się w tempie błyskawicy, gdyż za symboliczną kwotę można było skosztować pysznych wypieków. Z całej sprzedaży udało nam się zebrać kwotę 760 zł, która w całości została przekazana podopiecznym Hospicjum Pallium w Poznaniu. Uczniowie osobiście odwiedzili podopiecznych hospicjum w dniu 17 grudnia wręczając im „dar serca” Uczniów naszej szkoły.
Grudzień był tez czasem spotkania Seniorów sołectwa Dąbrówka. Starsi mieszkańcy spotkali się w magiczny, piątkowy wieczór, 13 grudnia, by przy dźwięku świątecznej muzyki spędzić miło czas. Nasi wolontariusze zaoferowali swoją pomoc w przygotowaniu sali do tegoż spotkania organizatorowi, Pani sołtys wsi Dąbrówka- Barbarze Plewińskiej. Wręczyli także przygotowane przez siebie drobne upominki świąteczne. Całość uświetnił występ zespołu folklorystycznego z naszej gminy Dopiewo.

Bierzemy udział

Organ prowadzący

Gmina Dopiewo

www.dopiewo.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

ul. Malinowa 41
62-070 Dąbrówka

tel. 61 64 60 891

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.