Świat owadów.

W minionym tygodniu nasze Świetliki poznawały świat owadów. Nadeszły ciepłe dni, a wraz z nimi do życia zbudziło się wiele owadów. Ich pojawienie się wśród nas uważamy za jeden wyznaczników trwającej wiosny. Dzieci poznały wiele rymowanek i wierszyków o motylach, biedronkach czy pszczołach. Wiele mówiliśmy o znaczącej roli tych ostatnich dla świata przyrody i dla człowieka. Uczniowie uzupełniali karty pracy (na przykład o mieszkańcach ula), rozwiązywali krzyżówki i zakodowane obrazki o owadach. Częścią zajęć świetlicowych było obejrzenie prezentacji multimedialnej i filmu edukacyjnego o mieszkańcach łąki oraz poznanie piosenek: „Bal na łące”, „Biedroneczki są w kropeczki” czy „Taniec Mai” z „Pszczółki Mai”.

Podczas zajęć powstały wspaniałe prace plastyczne: motyle i pszczoły z rolek po papierze toaletowym oraz biedronki z talerzyków papierowych. Dzieci tworzyły także pełne owadów łąki z papieru czy plasteliny. Świetliki wykonywały wyklejankę z puzzli przedstawiających łąkę i owady. Ogromną frajdę sprawiła dzieciom praca plastyczna, która polegała na „malowaniu” owadów za pomocą odbicia (na kartce papieru) palców zanurzonych w farbie.