SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W OLIMPUSIE Z JĘZYKA POLSKIEGO

11 grudnia 2017r. w naszej szkole przeprowadzono zimową sesję Ogólnopolskiej Olimpiady z Języka Polskiego Olimpus 2018. Testy, z którymi musieli zmierzyć się chętni uczniowie poszczególnych klas zbudowane były z pytań zamkniętych dotyczących wiedzy z gramatyki, interpretacji lektur oraz analizy tekstu. Zadania należało rozwiązać w ciągu 60 minut.
Uczniowie naszej szkoły bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami, osiągając tym samym wysokie miejsca w rankingu ogólnopolskim. Szczegółowe wyniki prezentują się następująco: na poziomie klas czwartych w Polsce w konkursie wzięło udział 1138 osób. Uczennica klasy 4d Milena Skąpska zajęła 7. miejsce w kraju, otrzymując dyplom laureata, a koleżanka z jej klasy Małgorzata Gąsiorowska zajęła 10. miejsce, także otrzymując dyplom laureata. Sześcioro uczniów z klas czwartych także zajęło wysokie miejsca od 12 do 19.
Wśród szóstych klas w Polsce testy rozwiązywało 829 osób, a najwyższe 16. miejsce wśród uczniów naszej szkoły zajęła Helena Król. Pozostała czwórka uzyskała 17, 22, 31 i 37 miejsce w Polsce.
Klasy siódme były reprezentowane najliczniej. W tej grupie startowało dziesięcioro uczniów, a 605 w całej Polsce. Najwyższe 19. miejsce zdobył Michał Rodziak, a pozostali uczniowie prezentowali bardzo wyrównany poziom, zajmując miejsca od 21. do 29.
Bardzo się cieszymy z takiego zaangażowania i chęci rozwijania wiedzy oraz zainteresowań polonistycznych. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!