Sukces naszych uczniów w konkursie j. niemieckiego „Lesen gehen…”

20 maja w Bibliotece Filologicznej Novum UAM odbył się finał XI już edycji Konkursu Pięknego Czytania wierszy niemieckich „Lesen gehen …”. Konkurs organizowany jest przez poznański oddział Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego przy współpracy Biblioteki Filologicznej Novum Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz Biblioteki Goethe Institut.
Ze 112 uczniów z województwa wielkopolskiego oraz powiatu wałeckiego komisja zakwalifikowała do finału 30 osób, w tym aż dwie z naszej szkoły: Patrycję Witkowską z klasy 8E oraz Dominika Śliwińskiego z klasy 8D. Patrycja i Dominik zaprezentowali w sobotę po dwa wiersze niemieckich autorów: „in der u-bahn” Michaela Hammerschmida i „Reisegedanken” Wilhelma Buscha oraz „Papierschiff im Rinnstein” Helmuta Ballot i „Ausflug der Wale” Renate Beddensiek .
Jury oceniało płynność wykonania, wymowę i intonację, trafność interpretacji oraz ogólny wyraz artystyczny uczestników. Występ naszych uczniów zachwycił jury i zgromadzoną na sali publiczność. Patrycja zdobyła trzecie, a Dominik pierwsze miejsce! Gratulacjom nie było końca, a radość laureatów, ich rodziców oraz moja - ogromna!

Link do filmu
https://youtu.be/davXBOjTniQ

Bierzemy udział

Organ prowadzący

Gmina Dopiewo

www.dopiewo.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

ul. Malinowa 41
62-070 Dąbrówka

tel. 61 64 60 891

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.