Sprzątanie swiata

W dniu 26.09.2017 r. tj. wtorek nasza szkoła włączyła się do akcji „SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017”.
Głównym celem akcji było budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej wśród uczniów oraz ich odpowiedzialności za środowisko naturalne, propagowanie aktywnej edukacji ekologicznej prowadzonej w terenie, na świeżym powietrzu, a przede wszystkim przeniesienie postaw proekologicznych na praktykę codzienną.
W Polsce ta akcja odbyła się już po raz 24. – w tym roku pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”. Celem tej edycji ogólnopolskiej i oczywiście również naszej szkoły było zwrócenie uwagi, na to że przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami, są w rzeczywistości surowcami. Nie mogą one kończyć jako „śmieci” - na składowisku, w lesie czy w rzece, ale poprzez segregację odpadów powinny z powrotem trafiać do wykorzystania, funkcjonując jako zasób w gospodarce o obiegu zamkniętym (GOZ). Albo jako rzeczy „z drugiej ręki” służyć innym.
W trakcie akcji zorganizowane były wyjścia klas 2-7 w teren zgodnie z wytyczonymi wcześniej trasami. Dla każdej klasy został przygotowany wcześniej plan okolicy szkoły w Dąbrówce z zaznaczonym terenem do wysprzątania. Uczniowie po dotarciu do wyznaczonego miejsca mieli za zadanie nie tylko zebrać śmieci z otoczenia, ale również zgodnie z tegorocznym hasłem pod okiem nauczyciela odpowiednio je posegregować.
Odpady zebrane selektywnie zostały przekazane lokalnej firmie odbierającej śmieci.

Bierzemy udział

Organ prowadzący

Gmina Dopiewo

www.dopiewo.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

ul. Malinowa 41
62-070 Dąbrówka

tel. 61 64 60 891

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.