Spotkanie z Mieszko Włodarczykiem

W ramach innowacji pedagogicznej "Kulisy sportu", którą prowadzą w naszej szkole nauczyciele wychowania fizycznego i na ich zaproszenie do naszej szkoły przybył w ubiegłą środę wyjątkowy gość - Mieszko Włodarczyk.

Mieszko znany z programu Mam Talent to autor najtrudniejszych trików koszykarskich. Uznawany za najwszechstronniejszego freestylera koszykarskiego na świecie. W całej karierze dał ponad 1500 pokazów. Był zapraszany nawet do Dubaju i na największe imprezy sportowe, a w perspektywie czeka go wyprawa za Ocean i być może, co jest jego marzeniem, pokazy na parkietach NBA...
Jego motto to „granice są w nas” i tym przekazem zaraża ludzi dookoła siebie udowadniając, że jeśli czegoś chcemy to cierpliwością i pracą możemy to osiągnąć. Sam Marcin Gortat powiedział o Mieszku w jednym z wywiadów, że gdyby potrafił to co Mieszko robi z piłkami, to zdobyłby mistrzostwo NBA przynajmniej 2 razy.
Kariera Mieszka zaczęła się w małej miejscowości Okonek (woj. wielkopolskie), która liczy jedynie 3000 mieszkańców i dzięki swojej determinacji stał się docenianym na całym świecie specjalistą w dziedzinie trików koszykarskich. Przez 45 minut Mieszko dał niesamowity pokaz, w którym aktywnie uczestniczyło blisko 500 dzieciaków, z zapartym tchem słuchając jego rad i podziwiając nieprzeciętne umiejętności. Był czas na wywiady, autografy, które Mieszko rozdawał razem ze specjalnymi vlepkami.
Poprzez spotkanie nauczyciele WF chcieli pokazać uczniom sport od strony pasji i dać przykład, że warto w swym życiu być aktywnym i z zapałem realizować swoje sportowe pasje. Być może w przyszłości to właśnie z naszej szkoły wypłynie talent i gwiazda na miarę naszego gościa. Patrząc na twarze naszych uczniów możemy być pewni, że spotkanie było inspiracją, która mamy nadzieję przekuje się w aktywną postawę naszych uczniów. a już wkrótce kolejne spotkanie. Tym razem sport z perspektywy zawodowego trenera i sportowca...Oj będzie się działo...Zapraszamy!

Nauczyciele WF