Spotkanie z literatem

18 października naszą szkołę odwiedził pan Krzysztof Galas wraz z małżonką Aliną. Ta niezwykła postać jest prezesem Wielkopolskiego Oddziału Związku Literatów Polskich. Pan Krzysztof jest osobą niewidomą, poetą, autorem wielu książek ale również fizjoterapeutą i wybitnym sportowcem. Pomimo swojej niepełnosprawności odkrył w sobie pasję do tworzenia poezji i nie tylko. Podczas spotkania gość opowiadał o swoim dzieciństwie, pobycie w internacie, sukcesach sportowych i tworzeniu wierszy. Jego opowieści były przeplatane czytaniem wierszy poety i śpiewaniem piosenek. Pan Krzysztof odczytał również własny wiersz zapisany alfabetem Braille’a. W czasie spotkania okazało się, że poezja nie jest jedyną pasją pana Krzysztofa. Gdy miał 16 lat, zainteresował się pływaniem. Zdobył 38 medali na mistrzostwach Polski w kategorii niewidomych. Uczniowie mogli również obejrzeć tabliczki oraz podręcznik napisany alfabetem Braille’a. Pan Krzysztof ofiarował naszej bibliotece szkolnej kilka tomików własnych wierszy.
W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy 3d i 3g oraz pani wicedyrektor Edyta Kosińska. Nasi uczniowie przygotowali niespodziankę w postaci recytacji kilku znanych wierszy Juliana Tuwima, czym wprawili w zachwyt naszych gości.
To spotkanie pokazało nam, że pomimo wielu trudności w życiu człowiek może spełniać swoje marzenia i odnosić wiele sukcesów. Z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę już wiosną.
Anna Wiśniowska