Sportowy Dzień Dziecka na Malinowej.

W wyjątkowy sposób świętowaliśmy w naszej szkole dzień dziecka. Tego dnia nauczyciele wychowania fizycznego we współpracy z Radą Rodziców naszej szkoły przygotowali moc atrakcji. Motywem przewodnim była aktywność fizyczna, bowiem jak wiemy sport to zdrowie, a ruch to doskonała okazja do wytwarzania hormonów szczęścia czyli endorfin, a tego dnia dobra zabawa i uśmiech na twarzy dzieci był najważniejszy. Klasy najmłodsze uczestniczyły w zajęciach na terenie szkoły. Każdy uczeń otrzymał kartę sportowca i miał za zadanie wykonać szereg ćwiczeń, które wszechstronnie rozwijały sprawność fizyczną. Każdy musiał wykazać się doskonałą zwinnością, zręcznością, koordynacją, celnością, szybkością i wytrzymałością. Nauczyciele czuwali, by każdy prawidłowo wykonał wszystkie zadania, które umiejscowione były na boisku szkolnym. Oprócz konkurencji sportowych, dzięki zaangażowaniu i wsparciu Rady Rodziców na dzieci czekały dmuchańce, maraton Zumby, zajęcia z pierwszej pomocy i podstaw karate. Oj działo się! Na ochłodę, bo dzień był upalny i słoneczny, na uczniów czekały przepyszne lody. Starsze klasy wyruszyły od wczesnych godzin na wyprawę do lasu, gdzie czekała na nich gra terenowa. Wyposażeni w specjalnie przygotowane mapy, uczniowie klas starszych musieli odnaleźć dziewięć zadań, ukrytych w lesie i zeskanować QR kody, które opisywały poszczególne konkurencje. Było naprawdę wesoło i intensywnie. Klasy musiały wykazać się współpracą, umiejętnościami wokalno-muzycznymi, znajomością zwierząt leśnych i ich odgłosów, pokazać właściwie różne emocje, wykazać się sprytem, spostrzegawczością oraz doskonałą kondycją i orientacją w terenie. Trasa gry prowadziła do celu, którym była pobliska leśniczówka. Tam był czas na prezentację piosenek, wykonanych zadań, a przede wszystkim na dobrą zabawę i coś smacznego. Było bardzo radośnie i energetycznie. Po piknikowym czasie na odpoczynek klasy wyruszyły w drogę powrotną do szkoły, gdzie czekały na nich lody. To był fantastyczny, słoneczny, a przede wszystkim mega aktywny dzień! Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę, a Radzie Rodziców za świetną współpracę, organizację dodatkowych atrakcji i przepyszne lody. Do zobaczenia w kolejnym roku!

Bierzemy udział

Organ prowadzący

Gmina Dopiewo

www.dopiewo.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

ul. Malinowa 41
62-070 Dąbrówka

tel. 61 64 60 891

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.