Sportowe wieści z Malinowej

Z okazji dnia dziecka nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali dla uczniów sportowe zmagania. Najmłodsze klasy miały za zadanie wykonać osiem aktywności, które wszechstronnie rozwijały ich sprawność fizyczną. Były rzuty, skoki, biegi, tory przeszkód, a wykonanie zadań nauczyciele odnotowywali na specjalnej karcie aktywności. Starsze klasy wzięły udział w rajdzie w pobliskim lesie. Każda klasa otrzymała specjalne mapy, które miały za zadanie doprowadzić ich do celu, a ukryte w lesie zadania należało wspólnie wykonać, tak by zdobyć litery, które miały utworzyć hasło: „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Punktem docelowym była pobliska leśniczówka, gdzie uczniowie spędzali czas na grach i zabawach, integracji i pieczeniu kiełbasek. Zabawa była świetna, a w dodatku na uczniów czekały w szkole pyszne lody, ufundowane przez Radę Rodziców. Pogoda i humory dopisywały przez cały dzień. To było sportowe święto na Malinowej.
Miniony rok szkolny obfitował w liczne sportowe sukcesy naszych uczniów. Największe z nich odnosiliśmy w sztafetowych biegach przełajowych, wygrywając gminne zmagania oraz stając na podium w mistrzostwach powiatu poznańskiego. Świetne miejsce w finale województwa wielkopolskiego jest świetnym prognostykiem na kolejny rok szkolny.
Wspaniałą przygodę zaliczyli nasi koszykarze i koszykarki. Duży sukces odnieśli chłopcy w Igrzyskach Młodzieży stając na podium w finale powiatu poznańskiego, a do awansu do kolejnego etapu zabrakło szczęścia i kilku sekund. Z pewnością w przyszłym roku motywacja będzie podwójna i postaramy się o jeszcze lepsze efekty.
Bardzo dobre występy zanotowali również nasi piłkarze, którzy doskonale radzili sobie w Igrzyskach Dzieci oraz zaliczyli świetny występ w Pucharze Tymbarku, gdzie po licznych meczach eliminacyjnych, w niesamowity sposób ulegliśmy drużynie z Pobiedzisk w finale powiatu poznańskiego, mając niezliczoną liczbę sytuacji na strzelenie goli, jednak piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do bramki i to oni jechali na wielki finał naszego województwa.
W finale powiatu poznańskiego wystąpiły także nasze siatkarki, które trenują podczas szkolnych SKS-ów, a wykonana praca przynosi coraz większe efekty.
Jesteśmy pewni, że liczne sukcesy będą inspiracja dla uczniów do jeszcze większej pracy nad swoją sprawnością fizyczną, a jej wysoki poziom przełoży się na zdrowie i doskonałą kondycję psychofizyczną. Pamiętajmy: „Ruch zastąpi prawie każdy lek, żaden lek nie zastąpi ruchu”.
Aktywnych i radosnych wakacji!
Ze sportowym pozdrowieniem nauczyciele WF.