Sportowe sukcesy naszych uczniów.

Koniec pierwszego półrocza to doskonały moment by podsumować sportowe zmagania naszych uczniów. Niewątpliwie największe sukcesy odnosiły nasze szkolne sztafety w biegach przełajowych. Doskonałą formę nasi podopieczni prezentowali już od pierwszego etapu międzyszkolnej rywalizacji. W gminnych mistrzostwach, które tradycyjnie odbywały się w miejscu, gdzie każdego roku rozpoczyna się Bieg o Koronę Dąbrówki, na starcie zawodów stanęły wszystkie reprezentacje szkół gminy Dopiewo. We wszystkich kategoriach, zarówno Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej zwyciężali uczniowie Szkoły Podstawowej im Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce i to oni reprezentowali gminę w finale powiatu poznańskiego w Krośnie k. Mosiny. Tam nasi podopieczni spisali się rewelacyjnie i jako jedyna szkoła w całym powiecie stawali na podium we wszystkich czterech biegach, zdobywając srebrne medale w klasyfikacji dziewcząt i chłopców, uzyskując przepustkę do finału województwa wielkopolskiego w każdej kategorii! Miejscem wielkiego finału był Hipodrom na poznańskiej Woli. W rywalizacji najlepszych szkół w Wielkopolsce nasi uczniowie zdobyli 4 i 6 miejsce w Igrzyskach Dzieci, a do podium, czy nawet zwycięskich drużyn, zabrakło dosłownie kilku metrów i być może pełnego składu w dniu finału. Starsi uczniowie dali z siebie wszystko i ukończyli finał w drugiej dziesiątce stawki. Wielkie brawa! Tak świetne występy pozwalają z optymizmem czekać na kolejne zawody i powalczyć o udział w finale ogólnopolskim. Z tak zdolną młodzieżą na pewno się uda! Szczęścia z pewnością zabrakło szkolnej reprezentacji w halowej piłce nożnej. W gminnym finale Igrzysk Dzieci w Dopiewie, nasza reprezentacja spisywała się fantastycznie, jednak w decydującym meczu finałowym, jedyny gol w ostatniej akcji meczu przesądził o drugim stopniu podium, które mimo, że było świetnym wynikiem nie dało nam przepustki do dalszego etapu. Już w najbliższym tygodniu nasza szkoła będzie gospodarzem gminnego finału w piłce koszykowej. Trzymajmy mocno kciuki za nasze szkolne reprezentacje, które po ubiegłorocznym sukcesie chłopców i III miejscu w finale powiatu poznańskiego, mają apetyt na walkę o zwycięstwo i awans do finału wojewódzkiego. Po zmaganiach koszykarzy zaprezentują się nasze szkolne drużyny siatkarskie, a drużyny piłkarskie wezmą udział w turnieju o Puchar Tymbarku.

nauczyciele wychowania fizycznego