Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

W tym roku 1 września wyglądał u nas nieco inaczej niż zwykle.

Ze względu na panującą sytuację epidemiczną w kraju rozpoczęcie roku szkolnego miało skromny charakter.

Uczniowie klas 2-8 przyszli na spotkanie ze swoim wychowawcą, który przekazywał im najważniejsze informacje dotyczące organizacji nowego roku szkolnego.

O godz. 11:00 12:00 i 13:00 na swoje pierwsze rozpoczęcie przybyli uczniowie klas pierwszych w towarzystwie jednego rodzica.

Tradycyjnie, w tym szczególnym dniu głos zabrała pani dyrektor – mgr Iwona Napierała. Gorące słowa powitania skierowała w stronę uczniów, rodziców oraz grona pedagogicznego. Po odśpiewaniu hymnu Pani dyrektor opowiedziała najmłodszym uczniom o naszej szkole. Duże wrażenie zrobiło przedstawienie szkoły w liczbach: liczba uczniów 1050, liczba nauczycieli: 85, liczba oddziałów: 46.

W 2012r. gdy odbyło się pierwsze rozpoczęcie roku szkolnego w tej szkole liczba uczniów wynosiła 350 a liczba oddziałów: 15.

Po krótkiej prezentacji odbyło się Pasowanie na ucznia. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Uroczystego pasowania dokonała Pani dyrektor, a Pani wicedyrektor wręczyła dzieciom pamiątkowe medale. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce.

Po zakończeniu oficjalnych uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich nowych sal lekcyjnych.

Wszystkim uczniom naszej szkoły w nowym roku szkolnym całe grono pedagogiczne życzy, aby nauka była pełna sukcesów, ciekawych wyzwań edukacyjnych

i rozwijających doświadczeń. Niech czas spędzony w szkole

pozwoli Wam odkryć nowe pasje i rozwinąć zainteresowania.