Rodzinny Turniej Gier Planszowych i Logicznych

Na zakończenie projektu "Matematyczny Pokój Rozrywki" w ramach programu mPotęga 20 grudnia odbył się Rodzinny Turniej Gier logicznych i Planszowych. Zaprosiliśmy uczniów klas 4-6 wraz z rodzicami. Projekt spotkał się z zainteresowaniem. Przybyło ok. 20 rodzin (zarówno obojga rodzice, jak i sama mama lub tata). Gry planszowe cieszyły się dużym powodzeniem i zabawa wzbudzała sporo emocji. Odbyły się konkursy, w których mogły rywalizować między sobą rodziny.
Konkurencje na czas:

• układanie kostki sześciennej z mniejszych drewnianych elementów
  • układanie tangramów, trzy obrazki
  • rozwiązywanie sudoku
  • układanie obrazków - oś symetrii, odbicie lustrzane

W każdej konkurencji zostali wyłonieni zwycięzcy.
Cała impreza trwała przez 3 godziny przy słodkim poczęstunku.
20 grudnia odbył się uroczysty apel, podczas którego wszyscy uczniowie , którzy aktywnie przez 3 miesiące uczestniczyli w zajęciach otrzymali dyplomy wraz z upominkami w postaci układanek logicznych. Nagrodzono również uczniów, którzy z rodzinami rywalizowali miedzy sobą w wielu konkursach.