Reprezentanci z Malinowej

Za nami udane starty w rywalizacji sportowej. Wiosna to czas licznych zawodów i turniejów sportowych. Reprezentanci z „Malinowej” w myśl olimpijskiej idei starają się zawsze stawić na starcie i rywalizować z zaangażowaniem we wszystkich turniejach organizowanych w naszej gminie w ramach Igrzysk dzieci i młodzieży szkolnej. Najlepsze rezultaty zanotowały nasze koszykarki i hokeistki, które zwyciężyły w gminnych etapach i z bardzo dobrej strony pokazały się w etapach powiatowych, w czasie których zdobyły bezcenne doświadczenie.

Równie dobrze spisywały się nasze zespoły dziewcząt i chłopców w piłkę ręczną, które zdobyły tytuły wicemistrzowskie. Na drugim stopniu podium znaleźli się nasi siatkarze i siatkarki.

W finałach Pucharu Tymbarku zagrali nasi piłkarze w kategorii U12. W turnieju w Plewiskach mimo dobrej gry niestety nie udało się awansować do finałów wojewódzkich. Zadecydowały o tym dwa pierwsze mecze, które przegraliśmy w dramatycznych okolicznościach, prowadząc nawet 3-1! Gdy się rozegraliśmy pokonaliśmy nawet min. późniejszego triumfatora rozgrywek w stosunku 4-2. Niestety nie znaleźliśmy się na pierwszym stopniu podium i przygoda na Stadionie Narodowym nie była w tym roku naszym udziałem. Szkoda tym bardziej, że drużyna wystąpiła osłabiona brakiem aż trzech podstawowych zawodników.

Cieszy duży potencjał sportowy naszych uczniów, a także duża liczba reprezentantów szkoły w różnych zawodach. Dzięki temu dzieci zdobywają doświadczenie i aktywnie spędzają czas, a to jest zdecydowanie ważniejsze od wyników wszelkich klasyfikacji.

Wielkim sukcesem zakończył się memoriał Bogusława Szwarca połączony z Igrzyskami Dzieci w drużynowych biegach przełajowych, rozgrywany na terenach Jeziora Maltańskiego w Poznaniu. To niezwykle prestiżowa impreza, na starcie której staje blisko 2000 uczestników!!!Nasze uczennice zdobyły Drużynowe Mistrzostwo Powiatu Poznańskiego awansując tym samym do finałów wojewódzkich. Chłopcy również byli w ścisłej czołówce. Wielkie brawa i powodzenia w finale wojewódzkim w Żerkowie.

Równie dobrze radzą sobie nasi piłkarze w Pucharze Wójta Gminy Dopiewo. Po dwóch kolejkach zajmujemy miejsce na podium, a walka o zwycięstwo będzie do samego końca. W ostatniej kolejce nie przegraliśmy żadnego meczu, pokazując bardzo dobrą grę. Duży wpływ na to ma powrót kilku zawodników i zawodniczek po urazach lub dłuższych chorobach co jest dobrym prognostykiem przed decydującą fazą rozgrywek. Mecze odbywały się na Orliku w Skórzewie.

Nie samym sportem żyje sekcja WF, która z okazji Dnia Kobiet przy wsparciu mężczyzn uczących w naszej szkole i samorządu uczniowskiego przygotowali dla dziewcząt naszej szkoły wyjątkowe święto. W hali gimnastycznej już po raz trzeci odbyły się SUPERBABKI. Zabawa,
w czasie której dziewczyny z poszczególnych klas muszą wykazać się wieloma talentami i wiedzą na temat zupełnie nietypowych zjawisk, przedmiotów czy ot po prostu praktycznymi umiejętnościami z życia codziennego. Przy gorącym dopingu wszystkich chłopaków rywalizacja była bardzo zacięta. Było dużo huku...śmiechu… i dobrej muzyki. Spryt, dobra orientacja i współpraca a na koniec wszechstronna wiedza pozwoliły wyłonić zwycięzców.
Laur zwycięzcy przypadł klasie VII C. Wszystkie klasy otrzymały słodkie nagrody, a
dziewczyny symbolicznego kwiatka, przygotowanego własnoręcznie przez uczniów naszej szkoły. Imprezę przygotowali i prowadzili nauczyciele wychowania fizycznego. Tego dnia również słodkie upominki i piękne „żywe” tulipany wręczyli panowie naszej szkoły (nauczyciele i pracownicy obsługi) paniom pracującym w naszej szkole. Było dużo uśmiechu i radości, a to tego dnia jest najważniejsze.

Za oknami piękne słońce co zachęca do ruchu na świeżym powietrzu. Zatem odkładamy komputery czy komórki i korzystajmy z walorów rekreacyjnych naszej gminy i jak najwięcej czasu spędzajmy będąc aktywni fizycznie. Pamiętajmy ruch to zdrowie i żaden lek nie zastąpi ruchu, który jest kluczem do bycia zdrowym i radosnym.

Bierzemy udział

Organ prowadzący

Gmina Dopiewo

www.dopiewo.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

ul. Malinowa 41
62-070 Dąbrówka

tel. 61 64 60 891

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.