Relacja z konkursu recytatorskiego

Dnia 15 listopada odbył się szkolny Konkurs Recytatorski „Barwy jesieni”. Poziom recytacji był na bardzo wysokim poziomie – uczniowie zadziwiali często doskonałym opanowaniem pamięciowym, czasami bardzo długich tekstów oraz ciekawą, nierzadko bardzo dojrzałą, interpretacją wierszy i fragmentów prozy. Jury w składzie: pani Sylwia Kubica, pani Arleta Mytko i pani Alicja Rodziak stanęło przed nie lada wyzwaniem, by wybrać najlepszych.
I tak w kategorii klas 1-3 kolejne miejsca zajęli:

I miejsce –Zosia Purol z klasy 3f z wierszem „Mucha w szklance wody” L. Dębskiego i A. Kaszuby-Dębskiej
II miejsce – Tymon Kuzemczak z klasy 3d z wierszem „Wilk u dentysty” T. Śliwiaka
III miejsce – Maja Trawczyńska z klasy 2a z wierszem J. Tuwima „Okulary”

Jury wyróżniło także:
Wojtka Jeździkowskiego z klasy 3d, który recytował wiersz „Po co krowom rogi na głowie” W. Chotomskiej i Lillę Przybycin za wiersz „Skarga” A. Frączek.

W kategorii klas 4-6 uplasowali się kolejno:

I miejsce – Marysia Gładyś z klasy 5 d z wierszem J. Juchy „Jak ja się czuję”
II miejsce – Marianna Dembczyńska z klasy 5d za fragment „Ani z Zielonego Wzgórza” L. M. Montgomery
III miejsce – Bartek Wilczyński z klasy 4c z wierszem „Czekoladki dla sąsiadki” D. Gellner

Wyróżnieni zostali :

Lena Gaweł z klasy 4d, która wystąpiła z wierszem „Daktyle” D. Wawiłow i Nicola Trawczyńska z klasy 4b, która przedstawiła interpretację fragmentu „Małego Księcia” A. de Saint-Exupery

W kategorii klas 7 bezkonkurencyjny okazał się Michał Rodziak z klasy 7b z opowiadaniem „Śpiąca Królewna” S. Mrożka.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy.

Zdobywcy pierwszego i drugiego miejsca we wszystkich kategoriach wiekowych będą reprezentować naszą szkołę w konkursie wojewódzkim.

Życzymy powodzenia podczas kolejnego występu!

Organizatorki: Joanna Malicka, Arleta Mytko, Alicja Rodziak

Kategoria: