Relacja z innowacji pedagogicznej

W roku szkolnym 2022/2023 w klasach 1a i 1c realizowana była innowacja pedagogiczna „ELEMENTY EDUKACJI DALTOŃSKIEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM.KAWALERÓW ORDERU UŚMIECHU W DĄBRÓWCE”.
Uczniowie pracowali wg koncepcji planu daltońskiego. W klasie stopniowo wprowadzane były elementy planu daltońskiego. Uczniowie chętnie wykonywali zadania tygodniowe, korzystali z powierzonych funkcji – prawej ręki, dyżurnych oraz strażnika ciszy. Na ścianie pojawiła się tablica zadań tygodniowych, na której uczniowie zaznaczali wykonanie karty pracy. Sygnalizator świetlny sprawdził się podczas lekcji a kalendarz wydarzeń do wizualizacji całego roku szkolnego. Zegar daltoński pozwolił określić czas trwania danego działania. Dzięki wprowadzonym elementom uczniowie stali się samodzielni, odpowiedzialni oraz nauczyli się współpracy.