Przyjęcie pożegnalne u Pippi

W piątek, 2.02. klasy 2a i 3e spotkały się na przyjęciu pożegnalnym u Pippi. W ten sposób podsumowaliśmy drugą część innowacji czytelniczej „Książek czytanie i słuchanie to fajne dla nas jest zadanie, czyli niech Pippi wśród nas na chwilę zostanie”, którą realizowaliśmy wspólnie przez kilkanaście piątkowych spotkań w I półroczu.
Po tańcu i odśpiewaniu piosenki o Pippi zasiedliśmy do stołu, za który posłużyły nam arkusze szarego papieru rozłożone na podłodze, na których narysowaliśmy swoje talerze. Potem wznosiliśmy toasty na cześć Pippi i jej zwariowanych pomysłów, by na koniec delektować się pysznościami przyniesionymi przez dzieci z domów, zjadanymi oczywiście zgodnie z przypomnianymi wcześniej zasadami dobrego zachowania się przy stole, a których nauczyliśmy się od samej Pippi!
Po feriach zaczynamy czytanie ostatniej już części przygód Pippi, czyli „Pippi na Południowym Pacyfiku”. Już nie możemy się doczekać!