Projekt w klasie 3c "Poznaję siebie i świat"

Celem projektu jest wdrożenie uczniów do brania odpowiedzialności za wspólne zarządzanie sprawami szkolnymi i za własną naukę. Ponadto, uczniowie uczą się przez działanie oraz uczą się od siebie nawzajem. Bawiąc się w nauczycieli swoich kolegów. Trzecioklasiści przygotowali tematy: Znani Polacy, Początki Państwa Polskiego, Poznań Stolica Wielkopolski, Savoir Vivre W Szkole, Na ratunek, Warstwowa Budowa Lasu, Budowa Człowieka. Każda prezentacja musiała spełnić określone kryteria takie jak: Wstęp teoretyczny do tematu z wykorzystaniem multimediów, praktycznego działania dla klasy związanego z tematem, podsumowania w aktywizującej kolegów formie. Uczniowie przygotowali prezentacje, quizy, zagadki, dramy, albumy, plakaty oraz samodzielnie opracowali karty pracy i krzyżówki. Najbardziej oryginalnym pomysłem była hodowla lasu w słoiku czy tworzenie wypowiedzi w gwarze poznańskiej.

„Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, może zapamiętam. Zaangażuj mnie, zrozumiem.” - chińskie przysłowie.