Projekt Uniwersytetu Dzieci „Młodzi obywatele. Jak poznać kraj, w którym mieszkamy?”

Klasa 2C bierze udział w projekcie Metodą Pytań i Doświadczeń* . Metoda ta wspiera uczniów w kształtowaniu patriotycznej postawy oraz rozwija ich wrażliwość kulturową.
Metoda Pytań i Doświadczeń powstała we współpracy z naukowcami i ekspertami. Jej najważniejszym założeniem jest rozbudzanie u dzieci ciekawości, która potęguje chęć poznawania inspirującego świata nauki i odkrywania własnych pasji. Metoda ta uczy pracować projektowo oraz rozwija myślenie naukowe, oparte na stawianiu pytań, planowaniu procesu badawczego i wyciąganiu wniosków z przeprowadzonych doświadczeń.
W czasie zajęć uczniowie zdobędą wiedzę na temat ważnych symboli narodowych i obchodów Święta Niepodległości. Poznają kroki polskiego tańca narodowego, wykonają drzewa genealogiczne oraz porozmawiają o ochronie zabytków. Pracując z mapą, poznają dialekty i gwary występujące w różnych regionach Polski oraz mniejszości narodowe zamieszkujące w naszym kraju. Przygotują projekt wymarzonej przestrzeni i zrozumieją, że mogą uczestniczyć w życiu społecznym i wyrażać swoją opinię w istotnych dla nich sprawach.

Joanna Jurek

Kategoria: