Projekt Uniwersytetu Dzieci "Ciekawscy trzecioklasiści - rok z Uniwersytetem Dzieci

Projekt wpisuje się w założenia polityki oświatowej w każdym z obszarów i realizuje cele edukacji wczesnoszkolnej zawarte w podstawie programowej. Dzięki temu uzupełniać pracę z podręcznikiem lub stanowić ciekawą alternatywę.
Projekt zakłada realizację lekcji z Uniwersytetem Dzieci tworząc kompletny trening kompetencji przyszłości – tych, których dzieci potrzebują na co dzień i będą potrzebować w dalszej edukacji, a także w dorosłym życiu, aby móc odnaleźć się w dynamicznie zmieniającym się świecie. Są to m.in. krytyczne myślenie, kreatywne rozwiązywanie problemów, współpraca, zarządzanie emocjami czy zdolność uczenia się przez całe życie.
Uczniowie będą pracować z interaktywną planszą - narzędziem online, z którym można pracować przez cały okres trwania projektu. Na planszy, pod różnymi elementami obrazka, zostały ukryte zadania i zagadki dla uczniów, których celem jest trening kreatywnego myślenia i rozbudzanie dziecięcej ciekawości
Lidia Kościelska

Kategoria: