Projekt ekologiczny EDUEKO

W listopadzie w klasach 3C, 4A, 4F przeprowadzone zostały ekolekcje w ramach projektu ekologicznego pn.” EDUEKO” organizowanego przez Związek Międzygminny „Centrum Zagospodarowania Odpadów –SELEKT” z siedzibą w Czempiniu. Celem zajęć przeprowadzonych w szkole było pobudzenie uczniów do działań proekologicznych na rzecz redukcji wytwarzanych odpadów ze zwróceniem szczególnej uwagi na zbiórkę surowców wtórnych, kształtowanie kultury ekologicznej, właściwych zachowań w postępowaniu z odpadami i wyrobienie przekonania, że najlepszymi metodami rozwiązania problemu odpadów są: zmniejszenie ilości odpadów powstających w gospodarstwach domowych, ich segregacja, recykling i kompostowanie.

W ramach projektu uczniowie wzięli udział w następujących konkursach:

- Śpiewająco segreguję –odpadów nie marnuję.”–napisanie i wykonanie piosenki promującej prawidłową segregację (klasa 3C),

-„Ziemię szanuję, więc odpady segreguję” –projekt nadruku na torbę ekologiczną (klasy 4A i 4F).

Projekt nadruku na torbę ekologiczną wykonany przez jednego z uczniów naszej szkoły (klasa 4A) zapewnił mu zajecie drugiego miejsca. Serdecznie gratulujemy zwycięzcy.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia nagrania oraz zdjęć prac wykonanych przez naszych uczniów.

Kategoria: 

Bierzemy udział

Organ prowadzący

Gmina Dopiewo

www.dopiewo.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

ul. Malinowa 41
62-070 Dąbrówka

tel. 61 64 60 891

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.