Projekt edukacyjny „W ŚWIECIE BAŚNI ANDERSENA” w lutym i na początku marca

W lutym i na początku marca, podczas świetlicowych zajęć poznaliśmy kolejne baśnie Hansa, a mianowicie „Królową Śniegu” oraz „Kalosze szczęścia”. Czytając lub oglądając wymienione dzieła autora młodzi uczestnicy poznali smak prawdziwej dziecięcej przyjaźni Kaya i Gerdy oraz nieczułego zimnego serca tytułowej Królowej Śniegu. Przy tej okazji mieli możliwość podyskutowania na temat własnych doświadczanych przyjaźni. Poznając drugą baśń mogli wczuć się w wyjątkową sytuację, a mianowicie w taką, że…. wystarczy tylko założyć magiczne kalosze, a stanie się coś niezwykłego. I tak też zainspirowani baśnią malowali cudowne kalosze przelewając jednocześnie na kartkę papieru swoje własne marzenia, czy skrywane pragnienia.