Projekt edukacyjny "Magiczny czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia ".

W Świetlicy szkolnej w miesiącu grudzień został przeprowadzony projekt edukacyjny pt : " Magiczny czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia". Udział w nim wzięli m.in uczniowie z klasy 1b. Projekt ten miał na celu zapoznać uczniów z tradycjami i obyczajami związanymi ze Świętami Bożego Narodzenia , ukazać piękno tych Świąt. Projekt ten był podzielony na kilka etapów . W każdym z nich były konkretne zadania i działania do wykonania. I etap należał do Świętego Mikołaja, poznanie jego osoby , przybliżenie jego historii , stworzenie pięknych portretów. Nie zabrakło również najważniejszego , pisania listów do Świętego Mikołaja. II etap to wykonywanie zadań zawartych w Kalendarzu Adwentowym . Uczniowie codziennie otwierali jedną kopertę, by sprawdzić co jest w niej ukryte . Były m.in zadania plastyczne , muzyczne , ruchowe . Kolejna część projektu to tworzenie pięknych kartek świątecznych dla uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Andrzeja i Władysława Niegolewskich w Rudnikach. Było to ogromne wydarzenie dla naszych świetlików , nauczyli się nieść radość drugiemu człowiekowi. Mały gest a tak bardzo cieszy każdego z nas. Kartki świąteczne zostały wysłane i pytanie było jedno ? Czy dla naszych podopiecznych też coś będzie ? Czy oni też dostaną kartki świąteczne? Udało się , nasze świetliki w podziękowaniu dostały również kartki , więc radość była wielka. Zwieńczeniem projektu było wspólne kolędowanie wszystkich klas pierwszych z rodzicami . Czas świąteczny okazał się niezwykle magiczny dla nas wszystkich, rodzice byli zachwyceni a my wychowawcy Świetlicy dumni z naszych podopiecznych.
Dziękujemy bardzo Radzie Rodziców za dofinansowanie, dzięki któremu zorganizowany został mini poczęstunek podczas rodzinnego kolędowania .
Życzymy Wszystkim Wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia