Projekt edukacyjny „Dzieci listy piszą”

W tym roku szkolnym klasa 2 d uczestniczy w projekcie edukacyjnym „Dzieci listy piszą”.

W ramach tego projektu, nawiązaliśmy współpracę z klasą 2c ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łochowie koło Bydgoszczy.

Sztuka pisania listów nie jest łatwa, zwłaszcza dla dzieci, które dopiero niedawno rozpoczęły swoją przygodę z pisaniem… W czasie gdy do komunikacji służy nam przede wszystkim internet …zapominamy o wartości listu. Dzięki ich wymianie dzieci poznały nowe koleżanki i kolegów, z radością piszą o sobie i oczekują z niecierpliwością na odpowiedź. Jest to ogromna radość dla wszystkich i pisanie listu nie jest już tylko żmudną nauką tworzenia tej formy wypowiedzi.

W czasie nauki online również kontynuowaliśmy ten projekt, dzieci wysłały życzenia świąteczne i już kolejne listy trafiły do Łochowa. Wymianę listów będziemy realizować do końca roku szkolnego a być może również później. Już teraz dzieci twierdzą, że listowna znajomość zostanie z nimi na dłużej…..