Projekt edukacyjny „Czyściochowa Akademia” część 3

Od lutego 2021 roku wychowawcy świetlicy realizują projekt edukacyjny pt. „Czyściochowa Akademia”. Jego głównym celem jest kształtowanie prawidłowych nawyków higienicznych wśród uczniów z klas 1 szkoły podstawowej. W trakcie powadzonych zajęć uczestnicy pozyskują cenną wiedzę z zakresu higieny, a przede wszystkim mogą w praktyczny sposób, za pomocą metody eksperymentów, przekonać się o tym, jak ważne jest zachowanie higieny, czystości i co może wiązać się z nieprzestrzeganiem tych zasad.
W trzeciej, ostatniej części edukacyjnej projektu, która trwała do 31 maja 2021r., uczniowie pozyskali wiedzę na temat higieny całego ciała oraz ochrony skóry. Przedstawione zostały im zasady prawidłowej higieny, a tym samym zwrócona została uwaga na odpowiednią pielęgnację skóry.

Uczniowie, z pomocą nauczycieli, wykonali eksperymenty służące przybliżeniu tematyki omawianej na zajęciach świetlicowych. W trakcie ich realizacji zrodziło się wiele pytań, a tym samym widoczne zainteresowanie tematem higieny. Po zapoznaniu się z podstawowymi informacjami uczestnicy wykonali tematyczne plakaty, obrazujące prawidłowe przestrzeganie zasad higieny.

Rezultaty pracy uczniów można zobaczyć w galerii poniżej.

Bierzemy udział

Organ prowadzący

Gmina Dopiewo

www.dopiewo.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

ul. Malinowa 41
62-070 Dąbrówka

tel. 61 64 60 891

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.