Projekt edukacyjny „Czyściochowa Akademia” część 1

Od początku lutego w świetlicy szkolnej realizowany jest projekt edukacyjny pt.: „Czyściochowa Akademia”, którego celem jest kształtowanie prawidłowych nawyków higienicznych wśród uczniów z klas 1 szkoły podstawowej. Projekt realizowany będzie do końca maja 2021 roku, a w trakcie powadzonych zajęć, uczniowie pozyskają cenną wiedzę z zakresu higieny. Będą mogli przede wszystkim, w praktyczny sposób, za pomocą metody eksperymentów, przekonać się o tym, jak ważne jest zachowanie higieny, czystości i co może wiązać się z nieprzestrzeganiem tych zasad.

Pragniemy, aby Nasi uczniowie usystematyzowali wiedzę z zakresu higieny, która w obecnych czasach jest niezmiernie ważna dla zachowania wspólnego bezpieczeństwa. Podsumowaniem przeprowadzonych zajęć będzie wykonanie przez poszczególne klasy 1 prac plastycznych uwieczniających zdobytą wiedzę. Wybrane prace zostaną zgłoszone do udziału w konkursie organizowanym za pośrednictwem portalu Rossmann.pl.

W pierwszej części edukacyjnej, która trwała do 25 lutego 2021 r., uczniowie zapoznali się z informacjami na temat higieny jamy ustnej i nosa. Przedstawione zostały im informacje na temat poprawnego mycia zębów oraz funkcji, jakie spełnia nos dla organizmu człowieka. Uczniowie, przy pomocy nauczycieli, wspólnie wykonywali eksperymenty służące przybliżeniu tematyki omawianej na zajęciach świetlicowych. W trakcie ich realizacji zrodziło się wiele pytań, a tym samym widoczne zainteresowanie tematem higieny. Po zapoznaniu się z podstawowymi informacjami uczestnicy wykonali prace plastyczne pt.: „Instrukcja mycia zębów”. Rezultaty pracy uczniów można zobaczyć w galerii poniżej.

W tej części projektu do konkursu pt. „Higiena jamy ustnej” zostały zgłoszone prace uczniów klasy 1a. Wobec tego zachęcamy do oddawania głosów na te prace w terminie 01.03.2021- 31.03.2021r.  za pośrednictwem strony www.rossmann.pl/czysciochowa-akademia.

30 klas I, które uzyskają największą liczbę głosów, wygrywa zestaw edukacyjnych gier planszowych. Dodatkowo, spośród klas z największą liczbą głosów, jury przyzna jednej klasie nagrodę główną - wydarzenie edukacyjne w placówce, podczas którego dzieci będą mogły uczestniczyć w pokazach oraz eksperymentach na temat higieny.