Poznajemy PATRONA Naszej Szkoły

Pod koniec miesiąca września poznaliśmy w świetlicy PATRONA Naszej Szkoły.

Świetliki chętnie słuchały: Kto i za jakie zasługi, może zostać Kawalerem Orderu Uśmiechu?

Order Uśmiechu przyznają dzieci. Pomysł narodził się w 1968 roku w redakcji Kuriera Polskiego, a od 1979 roku zyskał rangę międzynarodową. Kawalerem Orderu Uśmiechu może zostać dorosły, którego działalność jest wyjątkowa, nietuzinkowa i przynosi dzieciom radość, często ratuje ich życie.

Kawaler Orderu Uśmiechu musi być osobą uśmiechniętą, serdeczną i musi działać na rzecz dzieci. Obecnie Kawalerami Orderu Uśmiechu odznaczono 953 osoby w 45 krajach. Wymieniliśmy najbardziej znanych i lubianych Polaków, którzy zostali Kawalerami Orderu Uśmiechu. Są nimi m.in. Jan Paweł II, Majka Jeżowska, Anna Dymna, Ewa Błaszczyk, Kuba Błaszczykowski, Piotr Fronczewski, Jacek Kuroń czy Otylia Jędrzejczak.

Podczas ceremonii pasowania na Kawalera Orderu Uśmiechu kandydat musi z uśmiechem wypić puchar soku z cytryny, pasowany jest różą.

W związku z tymi informacjami dzieci wykonały prace plastyczne oraz muzyczne. Plastycznie wykonaliśmy herb szkoły, a muzycznie śpiewaliśmy ulubioną piosenkę Majki Jeżowskiej - "A ja wolę moją mamę".