Podsumowanie akcji "Opatrunek na ratunek"

Jej celem jest stworzenie profesjonalnego zaplecza dla polskich misjonarzy prowadzących działalność medyczną wśród chorych w najuboższych krajach świata, szczególnie w Afryce.
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce bardzo chętnie włączali się w zbiórkę materiałów opatrunkowych wypełniając przygotowane przez Opiekunów Szkolnego Koła Wolontariatu pojemniki.

Przy okazji prowadzonej akcji uczniowie dostrzegli, że na świecie jest ktoś taki sam jak my, kto ma takie same problemy zdrowotne, ale niewielkie możliwości, aby uzyskać pomoc. Taka bezinteresowna pomoc dla innych uczy przy okazji pokory wobec życia, a podjęte działania wzbudzają poczucie własnej wartości, uwrażliwiają na potrzeby innych, integrują środowisko, uczą empatii, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zrobić więcej!

Bardzo dziękujemy za zainteresowanie i okazane serce oraz zachęcamy gorąco do dalszej współpracy. I pamiętajmy „Każdy ma moc, aby zmieniać świat”!

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

Kategoria: