PO TARGACH

Jak co roku w dniu 09.02.24 odbyło się w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce spotkanie uczniów klas VIII z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych. Wydarzenie to jest od lat cyklicznie organizowane w naszej szkole, ponieważ świadomy wybór szkoły średniej jest kluczowym momentem dla młodego człowieka.

Spotkanie rozpoczęło się do przemówienia Pani Dyrektor Iwony Napierały, w którym nakreśliła uczniom jak ważną decyzją jest wybór szkoły ponadpodstawowej. Podkreśliła, że w celu ułatwienia im tego trudnego zadania, zaproszono na spotkanie z nimi przedstawicieli szkół ponadpodstawowych, którym podziękowała za przybycie do naszej szkoły. Podczas spotkania ósmoklasiści mieli okazję poznać oferty szkół, uzyskać odpowiedzi na interesujące ich pytania, porozmawiać ze starszymi kolegami oraz poznać terminy dni otwartych. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali prezentacji, po których mieli możliwość indywidualnego kontaktu ze szkołami przy ich stanowiskach.

Mamy nadzieję, że spotkania pomogą naszym ósmoklasistom w wyborze dalszego kierunku kształcenia.