Piłkarska przygoda uczniów naszej szkoły.

Miniony czas obfitował w sportowe wydarzenia z udziałem naszej szkoły. Szkolne reprezentacje piłkarskie wzięły udział w Igrzyskach dzieci i młodzieży szkolnej w piłce nożnej oraz turnieju o Puchar Tymbarku.
W tym roku aż 1034 drużyny zgłosiły się w Wielkopolsce do 19. edycji turnieju ,,Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” dla małych piłkarzy. Wśród wszystkich reprezentacji nie mogło zabraknąć naszych uczniów. Wystartowaliśmy we wszystkich kategoriach wiekowych: U8, U10, U12. Wszyscy spisali się bardzo dobrze lecz nie udało nam się zakwalifikować do wiosennego finału województwa Wielkopolskiego. Drużyny U10 i U12 zajęły odpowiednio 2 i 3 miejsce na etapie gminnym. O dużym pechu mogą mówić dziesięciolatkowie, którzy szli jak burza, wygrywając wszystkie pojedynki lecz jeden słabszy mecz zadecydował, że o jeden punkt musieliśmy uznać wyższość szkoły ze Skórzewa. Najlepiej zaprezentowali się najmłodsi. Siedmiolatkowie z Dąbrówki zakwalifikowali się do finału powiatu poznańskiego. Wyprawa do Poznania była wielkim przeżyciem dla naszych młodych zawodników. Stres było widać w pierwszych meczach gdzie mimo dużej przewagi i prowadzenia ostatecznie musieliśmy uznać wyższość naszych rywali. Świetną grę i zaangażowanie zauważyli nawet redaktorzy Gósu Wielkopolskiego, którego nasi zawodnicy urzekli wielką determinacją i radością z gry w piłkę nożną, co w tym wieku jest przecież najważniejsze. ( https://gloswielkopolski.pl/wyniki-nie-jest-najwazniejszy-ale-kazdy-chci... ). Bogaci w doświadczenie nasi reprezentanci zapowiadają ostrą walkę w przyszłej, jubileuszowej XX edycji turnieju.
Bardzo dobry start zanotowali starsi piłkarze w Igrzyskach dzieci i młodzieży w halowej piłce nożnej. Przez gminne rozgrywki przeszli zwyciężając zdecydowanie wszystkie szkoły naszej gminy. W półfinale powiatu rozegranym w Tulcach, długo byliśmy na pierwszym miejscu, jednak w piłce nożnej wystarczy moment dekoncentracji, kilka niewykorzystanych sytuacji i rywal to bezlitośnie wykorzystał. Jedna porażka zdecydowała o drugim miejscu i zabraknie nas w finale powiatu. Szkoda bo z gry nasi reprezentanci zdecydowanie na to zasługiwali. Z pewnością wyniesione doświadczenie zaprocentuje w kolejnych rozgrywkach. Ze sportowym pozdrowieniem nauczyciele WF.