Pasowania na Ucznia

Dnia 12 października odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia. Był to wyjątkowy dzień dla wszystkich pierwszoklasistów, ich nauczycielek, rodziców i bliskich. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy, w których prezentowali swoją wiedzę i umiejętności.

Pierwszaki, żeby wstąpić w szkolne mury musieli najpierw odpowiedzieć na wszystkie pytania profesorów z klasy 3b i 3f. Gdy zdali sprawdzian na temat swojej szkoły, miejscowości i ojczyzny, zaprezentowali się w piosenkach oraz wyrecytowali wiersz o bezpieczeństwie mogli przystąpić do uroczystego ślubowania. Po ślubowaniu bycia dobrym uczniem i obywatelem, Pani Dyrektor – Iwona Napierała pasowała dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce, a wychowawczynie wręczyły dzieciom dyplomy. Po pasowaniu usłyszeliśmy gratulacje i kilka miłych słów od Pani Dyrektor oraz przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego – Michała Rodziaka. Dzieci pokazały, że zasługują na bycie pełnoprawnymi uczniami Naszej szkoły odśpiewując pieśń szkoły. A na koniec pojawiły się również podziękowania dla rodziców od samych pierwszoklasistów. Po uroczystości dzieci rozeszły się do sal wraz z wychowawcami i rodzicami, gdzie czekała na nich słodka niespodzianka.
Gratulujemy wszystkim uczniom klas 1 i witamy w Naszej społeczności szkolnej!
Anna Pastwa
Alicja Rodziak