OWOCNA WIZYTA GOŚCI Z NIEMIEC

W poniedziałek, 13. grudnia gościliśmy w naszej szkole Panią Magdalenę Antoniewicz – Pełnomocnik ds. Partnerstwa Kraju Związkowego Brandenburgia na Wielkopolskę, prezes Polskiej Akademii Rozwoju, członka honorowego Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego wraz z dwiema wolontariuszkami z Niemiec – Almą i Sophią.
W efekcie rozmów o potrzebach szkoły, jej wizji i misji, już dwa dni później, w środę 16. grudnia przybyła do nas Sophia Hörter – 19-letnia wolontariuszka z Monachium, by w pięciu klasach siódmych i jednej ósmej przeprowadzić świąteczne warsztaty w języku niemieckim.
Uczniowie, wielokrotnie zaskoczeni taką świąteczną niespodzianką, z pełnym zaangażowaniem brali udział w zabawach organizowanych przez Sophię, uczyli się nowych, świątecznych słówek oraz poznawali niemieckie tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia.
Mamy nadzieję, że nie była to ostatnia wizyta Sophii w naszej szkole. Wielu uczniów chciałoby powtórzyć to wyjątkowe doświadczenie żywego kontaktu z „prawdziwą” Niemką