Omnibus 2017 w SP Dąbrowa

23 marca 2017 odbył się konkurs dla szkół podstawowych naszej gminy OMNIBUS 2017. Organizatorem była SP w Dąbrowie. Fajna zabawa połączona ze sprawdzaniem wiedzy.
Były pytania do losowania, rozpoznawanie zapachów, układanie tangramów, kalambury i zadania matematyczne. Naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa „załoga” w składzie: Karol Łubiński 5c, Jakub Matuszewski 6a i Stanisław Kałowski z 4b.
Nasza drużyna była najmłodsza, ale świetnie dawała sobie radę i możemy być z nich dumni. To, że nie zajęli żadnego z trzech pierwszych miejsc to wynik braku szczęścia w losowanych pytaniach, matematycznie i logicznie otrzymali maksymalną ilość punktów.
Opiekunowie drużyn z Dąbrowy, Dopiewca, ze Skórzewa, Dopiewa i Dąbrówki tworzyli grupę jurorów i uczestniczyli we wspólnej zabawie. Był poczęstunek i dobry humor, a zwycięska szkoła w Skórzewie zorganizuje w przyszłym roku szkolnym kolejnego Omnibusa.
Informacje przekazała Grażyna Rutowska