Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

20 listopada obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji podjęliśmy wiele działań mających na celu pokazanie, że prawa najmłodszych są dla nas wszystkich bardzo ważne.
Już od rana na naszych uczniów czekała słodka niespodzianka – cukierki sfinansowane przez Radę Rodziców. Młodsze dzieci wykonały w klasach gazetki tematyczne oraz kolaż z gazet, obejrzały film pt. Lekcje z Januszem Korczakiem, pisały opowiadanie o problemach dzieci i przedstawiały scenki dramowe. Starsi uczniowie obejrzeli film UNICEF-u o sytuacji dzieci w Angoli i łamaniu ich praw. Przez cały dzień z głośników rozbrzmiewała radosna piosenka o prawach dziecka, a na długiej przerwie wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zostali zaproszeni do wspólnego zatańczenia belgijki w holu szkoły.