Obchody 105 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

W piątek odbyła się uroczysta akademia, podczas której uczniowie zaprezentowali różne występy artystyczne związane z tematyką Niepodległości. Były to m.in. śpiewanie pieśni patriotycznych ,recytacje wierszy, oraz inscenizacje historyczne. Cała społeczność szkolna była wzruszona i dumna z obchodów tego ważnego święta biorąc udział w akcji "Szkoła do Hymnu".
W tym dniu odbył się I Bieg, w którym uczestniczyło 70 biegaczy. Trasa biegu prowadziła przez malownicze tereny okolic szkoły, co dodatkowo podkreśliło atmosferę święta Niepodległości.

W czwartek nauczycielki historii wzięły udział w szkoleniu o lasach zakrzewsko-palędzkich organizowanym przez IPN. Na 5-kilometrowej trasie szlaku martyrologicznego wraz z kilkunastoma nauczycielami z innych szkół odwiedziły 4 kwatery, zlokalizowane w miejscach, w których po II wojnie światowej odkryto zbiorowe mogiły tysięcy pomordowanych Polaków. Podczas przemarszu delegaci IPN-u przybliżyli historię zbrodni które obyły się na tym terenie, wraz z historią ich odkrywania i trudnościami związanymi z dojściem do prawdy o tamtych czasach.

Całe obchody święta Niepodległości były nie tylko okazją do wspólnego świętowania, ale przede wszystkim do przypomnienia sobie o ważnych wydarzeniach z historii Polski i o tym, jak wiele trzeba było poświęcić, aby odzyskać niepodległość. Była to również doskonała okazja do kształtowania patriotyzmu i szacunku dla naszej ojczyzny wśród młodego pokolenia.