,,Nowe i stare formy komunikacji"

Innowacja ta powstała z myślą, by uświadomić uczniom, że zarówno nowoczesne, jak i starsze formy komunikacji są wartościowe. Każda z nich ma swoje zalety i każda może być skutecznie stosowana w określonych sytuacjach.

Pisane listów uczy poprawnego budowania zdań, wzbogaca słownictwo uczniów, uczy wyrażania siebie i rozwija fantazję. To świetne narzędzie do kształcenia inteligencji emocjonalnej, którego nie zastąpi żadna maszyna/komputer. Podczas uczestnictwa w innowacji uczniowie będą rozwijali swoją otwartość w nawiązywaniu znajomości, będą mieli możliwość dzielenia się swoimi emocjami i przeżyciami z rówieśnikami z innej szkoły. A odręczne pisanie listu oraz zdobienie go poprawi dodatkowo umiejętności grafomotoryczne i manualne dzieci oraz nada pracom indywidualnego charakteru. Kolejnym elementem wychowawczo – edukacyjnym tej innowacji jest uczenie dzieci cierpliwości w oczekiwaniu na odpowiedź, która będzie nagrodą za wytrwałość i źródłem niepowtarzalnej radości.

Z kolei nowoczesne formy komunikacji takie jak e-maile, videoczaty, czy krótkie filmiki o bieżących wydarzeniach przyspieszą wzajemne poznawanie się dzieci i dadzą możliwość oswojenia się z narzędziami IT, którymi najprawdopodobniej, w niedalekiej przyszłości, uczniowie będą się posługiwać w swojej codziennej rzeczywistości.

Prowadzący: Anna Wiśniowska

Uczestnicy : klasa 3d