Nauka zdalna nam nie straszna

Opowieść wigilijna, na którą serdecznie zapraszamy. Opowieść wigilijna

Choć tęsknimy bardzo za szkołą, nie tracimy czasu na narzekanie i uczymy się w domu. Codziennie uczestniczymy w lekcjach online, rozwiązujemy zadania matematyczne, czytamy, piszemy i zgłębiamy wiedzę, jaką powinien przyswoić drugoklasista.
W trakcie nauki zdalnej udało nam się spotkać z panem policjantem, oczywiście online, który opowiedział nam o bezpieczeństwie w sieci, o tym, na co należy zwrócić uwagę grając w gry komputerowe, a także, że nigdy w 100% nie należy ufać osobom poznanym w sieci.
Online, odwiedził nas również pan inspektor ruchu drogowego, który opowiadał nam o bezpieczeństwie na drodze, zwrócił nam uwagę na zachowanie pieszych, a w szczególności na używanie elementów odblaskowych.
Najbardziej, z czego jesteśmy dumni, to uzyskanie certyfikatu za ukończenie I modułu międzynarodowego projektu edukacyjnego „Czytam z klasą”. Jest to projekt, który wspiera naszą aktywność czytelniczą, rozwija kreatywność i wyobraźnię, a także zachęca naszych rodziców do wspólnego czytania. Po przeczytaniu lektury realizujemy zadania zawarte w projekcie, uczymy się współpracować, a także piszemy sprawozdania z tego, co udało nam się osiągnąć. Przed nami jeszcze 2 moduły do zrealizowania i zakończenia projektu.
W związku z realizacją projektu zapraszamy naszych rodziców na „Poranki czytelnicze”, podczas których nasze mamy i tatusiowie czytają nam bajki, opowiadania. Cieszymy się bardzo, że podczas nauki zdalnej rodzice równie chętnie uczestniczą w czytaniu nam.
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, przed którymi zawsze organizowaliśmy Jasełka, więc stwierdziliśmy, że i w tym roku, pomimo nauki zdalnej, przedstawienie świąteczne się odbędzie. Każdy z nas, z pomocą rodziców nagrał w domu filmik ze swoją rolą i odesłał naszej pani. I tak oto powstała opowieść wigilijna, na którą serdecznie zapraszamy.
Czas nauki, który mamy już za sobą, był dla nas ciężką próbą, ale wierzymy, że przed nami dużo kolorowych dni. Mamy nadzieję, że już niedługo wrócimy do szkoły, a tymczasem życzymy wszystkim spokojnych i radosnych świąt!
Uczniowie klasy 2E