Nauka przez nauczanie, której celem jest samodzielność

Jednym z najefektywniejszych sposobów nauczania jest praca metodą “Uczeń uczy ucznia”, która w dużym stopniu bazuje na indywidualnych umiejętnościach i zainteresowaniach dzieci. Kierując się tą dewizą p. J. Jurek i p. A.Mytko nawiązały współpracę międzyklasową. Dzięki tym działaniom klasa 3e zaprosiła 1c do Restauracji Grenlandzkiej pokazując swoim młodszym kolegom i koleżankom jak żyją i co jedzą inuici. Największym zainteresowaniem cieszyła się sekretna zupa tytułowego bohatera lektury „Anaruk chłopiec z Grenlandii”. Dodatkowo pierwszaki poznały wartość pieniądza, a starszaki nauczyły się o podstawach przedsiębiorczości. Młodsi uczniowie zaprosili uczniów z 3e na turniej gier z elementami kodowania i nauczyły starszych kolegów jak można spędzać czas bez „monitora”. Nasi uczniowie wiedzą, że nauka kodowania nie musi być żmudnym i nudnym zajęciem. Dzięki niektórym grom można relaksować się, spędzać czas na dobrej zabawie, zintegrować, a jednocześnie rozwijać swoje umiejętności kodowania, spostrzegania i logicznego myślenia. Dodatkową wartością w czasie odwiedzin było utrwalenie zasad savoir-vivre.