„Muzyka łączy pokolenia...”

Grudzień był miesiącem magicznym. Obfitował we wspólne kolędowanie, śpiewanie pastorałek oraz wigilijne spotkania. 9 grudnia na wspólnym kolędowaniu spotkały się dwa odległe pokolenia mieszkańców Dąbrówki. Po jednej stronie, na scenie, stanęli najmłodsi uczniowie naszej szkoły, po drugiej zaś stronie, na widowni, zasiadło zacne grono Seniorów. Uczniowie klasy 1d z pomocą starszych koleżanek z klasy 4b, opowiedzieli Seniorom przygodę niezwykłej Gwiazdeczki, która wskazała ludziom drogę do maleńkiego Jezuska.
Atmosfera była wielce podniosła, Seniorzy z wielką uwagą przysłuchiwali się pastorałkom oraz obejrzeli „Taniec Gwiazdek”. Starsi uczniowie recytowali wiersze oraz grali na instrumencie klawiszowym. Pierwszoklasiści pokazali jak świetnie potrafią grać na bum bum rurkach.
Seniorzy byli pod wielkim wrażeniem występu i nagrodzili naszych artystów wielkimi brawami.
Z ust zgromadzonych „popłynęła” moc serdeczności i życzenia zdrowia, pomyślności i uśmiechu na cały nadchodzący rok.