Młody Geolog w Akcji: Niezwykła Prezentacja Minerałów w Klasie 4

W zeszłym tygodniu mieliśmy przyjemność posłuchać młodego geologa-amatora, ucznia klasy 4, Leonarda, który podzielił się swoją pasją do minerałów z uczniami klasy 4d i 4e.
W ramach lekcji dotyczącej rodzajów skał nasz młody ekspert przyniósł ze sobą imponującą kolekcję minerałów, które samodzielnie zebrał i skatalogował.
Każdy minerał był nie tylko starannie wyeksponowany, ale i opatrzony krótkim opisem. Uczniowie mogli dowiedzieć się, gdzie dany minerał występuje najczęściej, jakie ma właściwości i w jaki sposób jest wykorzystywany w codziennym życiu. Co więcej, nasz uczeń zaskoczył klasę ciekawostkami, takimi jak fakt, że kwarc jest jednym z najtwardszych minerałów na Ziemi, a ametyst, będący odmianą kwarcu, był kiedyś uważany za kamień, który chroni przed złą energią.
Prezentacja zakończyła się sesją pytań i odpowiedzi, podczas której uczniowie mieli okazję zadawać pytania i trzymać w rękach niektóre z minerałów. Każdy z uczestników otrzymał drobny upominek w postaci kilku minerałów. To była wspaniała okazja do nauki przez doświadczenie i z pewnością jedna z tych lekcji, która na długo zostanie w pamięci naszych uczniów.

Bierzemy udział

Organ prowadzący

Gmina Dopiewo

www.dopiewo.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

ul. Malinowa 41
62-070 Dąbrówka

tel. 61 64 60 891

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.