Międzynarodowy projekt z doradztwa zawodowego (ETWINNING)

Od stycznia do marca był realizowany w naszej szkole międzynarodowy projekt „Just the Job” na platformie etwinning zainicjowany przez naszą szkołę. Innowacja opierała się na współpracy z innymi krajami poznając ich kultury oraz wspierając globalną świadomość kulturową przez współpracę między klasami oraz świetlicami szkolnymi. W coraz bardziej połączonym i zglobalizowanym świecie, gdzie tradycję uzupełniają nowe i ekscytujące sposoby wprowadzenia świata do naszych klas, a później życia zawodowego. Nowoczesne środki komunikacji mogą zapewnić, że nasi uczniowie poznają obce kultury z niespotykaną łatwością. Tematem przewodnim była praca w ujęciu wieloaspektowym. Uczniowie realizowali międzynarodowe zadania z zakresu zawodoznawstwa. Finalnie zauważyli, że: odległość, kultura, kolor i wiek nie ma znaczenia. Była to wspaniała lekcja o szacunku dla człowieka i pracy oraz o tolerancji i stereotypach. Dużą innowacyjnością była współpraca uczniów naszej klasy 3 z licealistami z Hiszpanii, którzy realizowali zadania trzecioklasistów. Uczniowie naszej klasy 5 wykonywali zadania od kolegów z liceum we Francji. Inni uczniowie w projekcie łączyli się przez skype’a w celu zwykłej koleżeńskiej rozmowy z osobą będącą ponad 2000 km dalej doskonaląc swoje kompetencje językowe. Wszystkie te działania miały temat przewodni JUST THE JOB, czyli PO POROSTU PRACA. Razem z uczniami przygotowaliśmy grę Kahoot dla ponad 20 państw Europy związanej z bezpieczeństwem cyfrowym, nasi uczniowie wypadli całkiem dobrze w tym starciu. Długo można wymieniać działania i rezultaty tego doświadczenia, dlatego zapraszam do galerii. Zachęcam do zapoznania się z międzynarodowym słownikiem do nauki słówek w języku angielskim i francuskim dla uczniów z Polski i Turcji opracowanego przez naszych uczniów w międzynarodowych grupach. Pamiątkowo uczniowie wymienili się pocztówkami z kolegami, bo dzisiejszy świat nie ma granic!

https://www.storyjumper.com/book/showframe/79759655/Just-the-job-etwinning# ( Słownik)

Bierzemy udział

Organ prowadzący

Gmina Dopiewo

www.dopiewo.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

ul. Malinowa 41
62-070 Dąbrówka

tel. 61 64 60 891

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.