Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września klasa 1F obchodziła Międzynarodowy dzień Kropki. Zaczęliśmy ten dzień od poznania genezy Kropkowego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła dzieciom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Tak jak nasza bohaterka szukaliśmy naszych mocnych stron by podnieść poczucie wartości wszystkich uczniów. Tego dnia lekcje zamieniły się w pracownie, rozwijające twórcze myślenie i kreatywność. Każdy próbował swoich sił podczas kropkowania. Każdy z uczniów dekorował swoją kropkę, zakropkował sowę i tęcze przy pomocy plasteliny. Dzień Kropki to również okazja do ciekawych zabaw ruchowych. Dzieci znajdowały swoje pasujące kropkowe pary, na placu zabaw oraz na boisku szkolnym wyszukiwali jak najwięcej kropek, przez co odnaleźliśmy u siebie dodatkowy talent poszukiwacza. W tym dniu nikt nie był „ w kropce”, za to wszyscy byli „zakropkowani”. Zwracali tym samym uwagę na to, że warto wierzyć w siebie.