Matematyka bez pamiętnika

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 9 w Poznaniu wraz z Wydziałem Studiów Edukacyjnych UAM zapraszają wszystkich chętnych uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych województwa wielkopolskiego do wzięcia udziału w drugiej edycji konkursu Matematyka bez pamiętnika , którego:

etap szkolny odbędzie się w macierzystych szkołach 19.02.2020 r. godz. 9:00-09:45

etap finałowy– na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM
03.04.2020 r. godz. 9:00- 13.30

Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy matematycznej wśród uczniów, doskonalenie nauczycieli a także wspieranie talentów matematycznych.
Konkurs posiada nietypową formę, gdyż startujący w nim uczeń nie korzysta bezpośrednio z wcześniej zdobytej wiedzy. Ważna jest w nim na etapie szkolnym umiejętność rozumienia czytanego tekstu, na etapie finałowym słuchania i przetwarzania informacji. Głównym założeniem jest nacisk na zrozumienie pojęć matematycznych a nie wiedzę pamięciową, stąd też nazwa Matematyka bez pamiętnika.

Wszytskie chętne osoby są proszone o zgłoszenie chęci udziału w konkursie u swoich nauczycieli matematyki. Konkurs jest bezpłatny