„Matematyczny pokój rozrywki”

mFundacja już szósty raz przyznała granty w ramach swojego flagowego programu grantowego – mPotęga. Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce znalazła się wśród szczęśliwców, których projekt został doceniony za kreatywne podejście do nauki matematyki.
Nasz projekt „Matematyczny pokój rozrywki” ma na celu obalenie mitu, że matematyka jest nudna, ma wspierać rozwój uczniów w zakresie umiejętności matematycznych.
Od września do grudnia, co tydzień w piątki przez 1.5 h uczniowie mogą spędzać czas w gronie kolegów ucząc się poprzez zabawę. Projekt realizujemy w dwóch grupach wiekowych – klasy 4-6 oraz 7-8. Do połowy października uczniowie wraz z koordynatorami przygotowywali materiały dydaktyczne typu: domino, trimino, gry planszowe. Pomysłowość, kreatywność uczniów jest niebywała. Wszystkie prace zostały zalaminowane i będą służyły wszystkim uczniom, którzy będą mieli ochotę zagrać w grę stworzoną przez swoich kolegów. Z pewnością nauczyciele matematyki będą korzystać z tych pomocy w celu uatrakcyjnienia swoich lekcji. Głównym celem programu jest zabawa, gry edukacyjne, logiczne, ekonomiczne. W ramach grantu zostało zakupionych ok. 30 gier planszowych, układanek logicznych. W sumie uczniowie mają do dyspozycji ok. 50 gier. (zakupionych i wykonanych przez uczniów) Nadszedł czas, aby wykorzystać te gry do zabawy, rywalizacji, konkursów.
Na koniec projektu w klasach 4-6 planujemy przeprowadzić Rodzinne rozgrywki, natomiast dla uczniów klas 7-8 Turniej Gier Logicznych. Ponadto uczniowie, którzy będą najbardziej zaangażowani w czasie trwania projektu w nagrodę wezmą udział w interaktywnych warsztatach w Centrum Edukacyjnym Łamigłówka.
(„Projekt dofinansowała Fundacja mBanku”)