Marian Woronin gościem naszej szkoły

21 września w Światowy Dzień Orderu Uśmiechu Szkoła Podstawowa im Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce gościła wyjątkowego sportowca. Na zaproszenie nauczycieli wychowania fizycznego, w ramach innowacji pedagogicznej „Lekkoatletyka – królowa sportu” zawitał w nasze progi wicemistrz olimpijski, mistrz Europy, wielokrotny mistrz Polski w sprincie pan Marian Woronin. Jego rekord Polski w biegu na 100 metrów pozostaje najlepszy od blisko czterdziestu lat! Podczas spotkania uczniowie naszej szkoły mogli poznać wiele ciekawych przygód z kariery Mariana Woronina, posłuchać jakie trudności napotyka sportowiec w czasie swojej kariery oraz jak sport kształtuje charakter człowieka i jak bardzo pomaga nam być zdrowym i sprawnym człowiekiem. Był start z bloków pod czujnym okiem naszego gościa, projekcja filmów ze słynnym rekordowym biegiem na 100 metrów podczas memoriału Janusza Kusocińskiego w Warszawie i wiele pytań, na które odpowiadał nasz gość. Pan Marian to również inicjator czwartków lekkoatletycznych, które już w tym roku odbędą się w naszej szkole a najlepsi zawodnicy z naszej szkoły w czerwcu na zaproszenie pana Mariana – prezesa Fundacji Polskiej Lekkiej Atletyki wystąpią w ogólnopolskim finale w Łodzi. Marian Woronin jest również Kawalerem Orderu Uśmiechu. To był wspaniały i niezapomniany dzień dla naszej szkolnej społeczności. Wkrótce kolejne spotkanie. Ze sportowym pozdrowieniem nauczyciele WF w Dąbrówce.