Malinowe Rewolucje Kuchenne

OWOCOWO, KOLOROWO...ZAWSZE SMACZNIE, ZAWSZE ZDROWO

Za nami pierwsze spotkania pierwszoklasistów z kuchennymi zmaganiami. Na pierwszych zajęciach omówiliśmy zasady, które będą obowiązywały podczas zajęć, powiedzieliśmy o tym, co to znaczy zdrowo się odżywiać i jak można to robić. Ustaliliśmy również wspólnie jakie owoce, warzywa i potrawy lubimy najbardziej i z czego chętnie chcielibyśmy tworzyć. Było bardzo kreatywnie i owocnie. Pomysłów było wiele, ale między innymi właśnie z tych pomysłów powstał plan potraw, które będziemy tworzyć.

„Owocowo, kolorowo...zawsze smacznie, zawsze zdrowo” pod tym hasłem rozpoczęliśmy kolejne, drugie, nasze działania w kuchni. Z kiwi, mango, papai, awokado, jabłek, gruszek, śliwek, granatu, winogron oraz mandarynek powstały sałatki owocowe, w których nie znalazło się ani grama dodatkowego cukru. Wszystkie owoce umyte lub dodatkowo obrane, zostały przez dzieci własnoręcznie pokrojone i zjedzone. Niektórzy poznawali różne smaki po raz pierwszy, a dodatkowo dowiedzieli się skąd pochodzą „dziwne”owoce.
Sądząc po „dokładkach” widać, że najlepiej smakują owoce własnej, ciężkiej pracy… :)

Anita Kowalczyk
Maria Wiertelak