Maj w świetlicy...

W pierwszych tygodniach świetliki poznały Unię Europejską, czym ona jest dla nas , co ona oznacza , jakie kraje wchodzą w skład UE. Uczniowie pracowali w grupach , wykonywali wspólnie flagę Europejską. Były quizy, zgadywanki , kolorowanki tematyczne.

Następnie przenieśliśmy się wspólnie do świata książek. Poznawaliśmy rodzaje książek , jak książka wyglądała dawniej a jak wygląda w dzisiejszych czasach. Każdy mógł opowiedzieć o swojej ulubionej książce , zrobić zakładkę. Czytaliśmy wspólnie wiersze znanych twórców literatury dla dzieci.

Na deser majowy Dzień naszych MAM czyli święto ulubione przez naszych uczniów. Każdy mógł stworzyć coś pięknego , coś wyjątkowego , od serca dla ukochanych MAM. Opowiadaliśmy o swoich mamach , co w nich jest tak wyjątkowego , jedynego w swoim rodzaju. Powstały piękne portrety , prace plastyczne . Wykonaliśmy upominki dla każdej mamy .

Wiosna za naszymi oknami sprawiła że każdego dnia bawiliśmy się na świeżym powietrzu, integrując się ze sobą wzajemnie .

W galerii prezentujemy przykładowe prace plastyczne naszych uczniów.