Leśna wycieczka

26 listopada klasa 2f i 2g miała przyjemność spotkać się z niezwykłym gościem – Panią z Nadleśnictwa Konstantynowo. Na początku spotkania Pani opowiedziała kim jest leśniczy, gdzie pracuje i czym się zajmuje.

Zanim weszliśmy do pobliskiego lasu Zakrzewskiego, Pani zwróciła uwagę na właściwe zachowanie się w lesie podczas spaceru. Prosiła uczniów, by przed wejściem do lasu pamiętały o tym, że są w nim tylko gośćmi i dlatego powinny przestrzegać zasad. Nasz gość bardzo interesująco opowiadał o leśnej przyrodzie, zadawał dzieciom pytania, z którymi świetnie sobie radziły. Uczniowie bez problemu rozpoznali wszystkie liście drzew naszego lasu, sami w klasie stworzyli swoje albumy liści. Warto zwrócić uwagę ,że Pani leśniczka wykazała się dużym poczuciem humoru i nawiązała świetny kontakt z dziećmi.

Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały Pani za ogrom wiedzy, a Pani dla każdego uczestnika lekcji wręczyła "leśny medal".